AKKUS na Audio Show 2008

W 2008 roku AKKUS debiutuje jako producent kolumn głośnikowych.
Na Audio Show zaprezentowały się trójdrożne kolumny V3, które mimo znanych trudności z akustyką pomieszczeń hotelowych, świetnie poradziły sobie w tych trudnych warunkach.
Pierwsza seria kolumn o symbolu V: dwudrożne V2, trójdrożne V3 i dwuipółdrożne V4.
Bliższe spotkanie z V2 i V4.
Druga, tańsza seria kolumn ma symbol X. Dwóch reprezentantów tej serii, czyli dwudrożne X3 i dwuipółdrożne X4.
W nasz system audio były dwa źródła dźwięku: odtwarzacz SACD Shaling SCD-S200 oraz (dość budżetowy, ale nienajgorszy...) gramofon Reloop RP6000Mk6B z wkładką firmy Grado.
Dzięki wspaniałym końcówkom mocy Pathaudio AMP 400, kolumny V3 mogły grać bez zniekształceń nawet przy dość dużych poziomach głośności.
Kable głośnikowe to jedne z najlepszych srebrnych kabli, czyli GOERTZ Ag2. Przewody sygnałowe również pochodzą od amerykańskiego producenta. W naszym systemie najlepiej spisały się GOERTZ Sapphire oraz Tourmaline.
Kable sieciowe w naszym systemie pochodzą od Ansae.
Między źródłami sygnału a końcówkami mocy wpięty był niepozorny przedwzmacniacz DACT...
... ze świetnym przełącznikiem źródeł i potencjometrem oraz modułami przedwzmacniacza liniowego i gramofonowego oraz zasilacza.
Dziękujemy wszystkim odwiedzającym za wizytę i jednocześnie serdecznie zapraszamy na odsłuchy do naszych punktów w Warszawie i w Wejherowie, gdzie można posłuchać zestawów głośnikowych AKKUS niemal bez ograniczeń.
Pozdrawiamy i do zobaczenia!